Eryaman’da Yalnızca Kursiyerlerine Hizmet Veren Havuz

Yüzmeyi bilmeyenler için yaz tatillerinin tadı tam anlamıyla çıkıyor sayılmaz. Peki sevdiklerinizi uzaktan izlemek yerine eğlenceye katılmak istiyorsanız bu yaz bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Eğer siz de yüzmeyi bilmiyor ve bu yaz tatile bu sorunu çözmüş şekilde çıkmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Alanında uzman akademisyenlerimizle sağladığımız kurslarımız sayesinde yüzmeyi sıfırdan öğrenebilir veya yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik yalnızca kursiyerlere özel hizmet veren donanımlı ve temiz İnan Yüzme havuzunda!

eryaman yüzme havuzu

Su korkusu, yaş faktörü, sosyal çevre baskısı, kişilik özellikleri ve daha birçok unsur, zaman zaman yüzme öğrenmeyi oldukça zorlaştırabilir. Buna bir de eğitim ortamı eklendiğinde yüzme öğrenmek için doğru kursu bulmak epey çaba gerektirebilir. Özellikle hem kursiyerlerin hem de yalnızca birkaç saat yüzmek için gelenlerin bir arada ağırlandığı havuzlar, kalabalık nedeniyle öğrenmeyi zorlaştırabilir. Zaten su korkusu yaşadığınızı düşünsenize… Yanı başınızda yüzme bilenler ani hareketlerle eğlenirken suyla başa çıkmaya çalışma fikri bile sizi ürkütmüş olmalı. Bu denli hareketli, kalabalık ve kontrol edilemeyen bir ortam yerine daha sakin ve yalnızca kursiyerlere ayrılmış bir havuzda yüzmeyi öğrenmekse çocuk oyuncağı!

Yalnızca Kursiyerlere Özel Bir Havuzda Yüzme Dersi Almanın Avantajları

Vücudumuzdaki tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırmanın bir yolu varsa o da yüzmektir. Suyun vücudumuzun üzerinde oluşturduğu basınca karşı hareket etmeye çalışırken yüzümüzdeki en küçük liflerden büyük kas gruplarına kadar tüm bedenimizi koordineli şekilde hareket ettiririz. İşte tam da bu yüzden yüzme, tüm salon sporlarından daha çok efor sarf ettiren ve kilo vermeyi kolaylaştıran egzersizlerin başında geliyor. Buna bir de ruhsal açıdan iyileştirici gücü, omurga sağlığını koruması ve çeşitli rahatsızlıkların tamamlayıcı tedavisi olarak önerildiği eklenirse yüzmeyi hayatın bir parçası hâline getirmek şart.

Özetlemek gerekirse yüzme hem fiziksel hem de psikolojik açıdan son derece faydalı sporlardan biri. Peki ya yalnızca öğrencilerin kullanımına açık profesyonel bir havuzda yüzmenin getirileri neler olabilir? Gelin sadece kursiyerlere özel havuzda yüzme dersi almanın avantajlarına birlikte göz atalım.

  • Yalnızca öğrencilerine hizmet veren bir havuzda ders almak, öncelikli olarak kalabalık ve kontrol edilemez bir ortamdan uzak olmak demek. Sakin ve uzmanlar tarafından kontrol edilen bu ortamda dikkatinizi daha iyi toplayabilir, hareketlerinize odaklanarak öğrenme sürecini hızlandırabilirsiniz.
  • Herhangi bir şeyi yeterince iyi bilmemek size kendinizi kötü hissettiriyorsa kursiyerlere açık yüzme havuzuna herkesin yalnızca öğrenmek için geldiğini bilmelisiniz. Birebir veya grup derslerinde kişisel yeterlilikle ilgili aklınızı kurcalayan düşüncelerden uzaklaşarak daha hızlı ve kolay bir öğrenme süreci geçirebilirsiniz.
  • Yüzme havuzunun yalnızca öğrencilerine açık olması, aynı zamanda temizlik ve düzen de demek!
  • Özellikle çocuklar için çevrede dikkat dağıtıcı unsurların bulunması öğrenmeyi oldukça zorlaştırabilir. Ancak sadece eğitim amaçlı kullanılan yüzme havuzlarında kendi aralarında eğlenen gruplar ve gürültü olmadığından öğrenci ve hoca arasındaki iletişim daha güçlü bir şekilde yürütülebilir.
  • Üyelere özel yüzme havuzu, tasarım açısından da yüzme öğrenmeyi kolaylaştıracak özelliklerle donatılır. En, boy, derinlik, su sıcaklığı, kulvar genişliği ve daha birçok unsur, sıfırdan yüzme öğrenmek için gelenler dikkate alınarak tasarlanmış olur.

Yüzme öğrenmek veya becerilerinizi geliştirmek istiyor ancak eğitim ortamıyla ilgili tereddüt ediyorsanız saydığımız tüm avantajları havuzumuzda bir arada bulmanız mümkün. Kendiniz, 6-48 aylık bebekleriniz veya 70 yaşına kadar tüm sevdikleriniz için yalnızca kursiyerlerine hizmet veren İnan Yüzme Kursumuzla iletişime geçebilirsiniz.

İnan Yüzme’nin Yalnızca Öğrencilerine Açık Havuzuyla Ayrıcalığın Tadını Çıkarın

Denizden uzak şehirlerde yaşayanlar için yüzme öğrenmenin en güzel yollarından biri donanımlı ve yalnızca bu iş için tasarlanmış bir havuzda ders almak. Ancak yüzmeyi her detayıyla öğrenebileceğiniz havuzu araştırırken temizlik, düzen, kapasite, tasarım ve profesyonellik gibi çeşitli unsurlara dikkat etmenizde de fayda var. Özellikle temizliğin ve düzenin yanında karmaşadan uzak ve dikkatinizi yalnızca hocanıza ve öğrenmeye yöneltebileceğiniz bir ortamda âdeta doğuştan biliyormuşçasına yüzmeye başlayabileceğinize emin olabilirsiniz.

Daha önce yüzmeyle ilgili kötü bir deneyimi olanlar veya su korkusu yaşayanlar için kalabalık, kontrol edilemeyen ve gürültülü ortamlarda bu işi baştan öğrenmek her zaman kolay olmayabilir. Bu korkuları yaşarken etrafta suyla kontrolsüz ve gürültülü şekilde eğlenenlerin bulunmasının daha çok telaşa yol açması da olası. Tam da bu nedenle size daha rahat, güvenli ve odaklanmayı kolaylaştırıcı bir ortam sunmak için havuzumuzda yalnızca kursiyerlerimizi misafir ediyoruz. Eryaman’da sadece eğitim amaçlı havuz arayışınız varsa İnan Yüzme’ye gelerek profesyonel ve her açıdan donanımlı bir ortamda öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik alanında uzman hocalarımız eşliğinde! Yaşınız, kişisel özellikleriniz veya çekinceleriniz ne olursa olsun akademisyen hocalarımızla yüzmeyi öğrenmek sandığınız kadar zor değil. Yalnızca kursiyerlerimizin kullanımına açık olan havuzumuzda yüzmeyi sıfırdan öğrenebilir, stil dersleri alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.