Okullara Özel Yüzme Dersi

Suda kurduğu hakimiyetle “balık gibi” tabirini hak eden küçüklere hayranlığımız ortak! Yüzmeyi küçük yaşlarda uzmanlardan öğrenen çocukların suyun üzerinde durabilmekten daha öte yetenekleri olduğu da kesin. Siz de tüm sevdiklerinizle deniz tatillerinin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız çocuklarınıza henüz bebeklik ve okul çağlarındayken yüzme eğitimi aldırabilirsiniz.

En değerlinize her açıdan donanımlı bir okul seçmek için sonu gelmeyen bir araştırmaya girdiğinizin farkındayız. Haklısınız, yabancı dil sınıflarından yüzme havuzuna kadar her açıdan yeterli bir okulda eğitim görmek her çocuğun hakkı. Ancak yüzme havuzu ve profesyonel hocaları olan bir okul bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Tam da bu aşamada okullara özel yüzme dersimizle küçüklerin yaşam alanlarını aradığınız konfora ve yeterliliğe ulaştırmayı amaçladığımızı bilmelisiniz. Hem yüzme havuzu bulunan okullarda yerinde eğitimle hem de bu imkâna sahip olmayan okullar için profesyonel havuzumuzla küçükleri “balık gibi” yüzücüler yapmayı hedefliyoruz.

Okullara Özel Yüzme Dersiyle Bir Adım İleride Çocuklar

Henüz anne karnındayken su üzerinde hakimiyet kurmaya aşina olan küçükler için doğumdan sonraki altıncı aydan itibaren yüzme eğitimleri başlatılabilir. Üstelik bebeklik ve çocukluk çağlarında yüzme eğitimi alan küçüklerin birçok noktada yaşıtlarından ileri seviyede gelişim gösterdiği de bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış. Gelin okullara özel yüzme dersiyle çocuklarınızın bir adım önde olacağı bu konulardan birkaçına açıklık getirelim.

  •       Henüz 3-4 yaşlarındayken başlayan eğitim hayatı, küçüklerin anne babasından ayrılma korkusu yaşamasına ve okula alışmakta güçlük çekmesine neden olabilir. Ancak okullara özel yüzme dersi gibi onların eğlenirken öğrenebileceği aktivite alanları yaratmak bu yabancı ortama ve kalabalığa alışmalarını daha kolay hâle getirebilir.
  •       Anaokulunda yüzme dersi almak; küçüklerin kişilik inşasında özgüven, başarı ve yeterlilik duygularını sağlam temellere bağlamaya yardımcı olabilir. Her zamankinden farklı koşullara sahip olan bu değişken ortamda tek başına hareket edebilmeyle başarma hissini yaşayan küçükler, ebeveynleri ve yaşıtları tarafından takdir edildiğinde de özgüven depolayacaktır.
  •       Eğitim hayatına eş zamanlı olarak alınan yüzme dersleri, küçüklerin akademik başarısını da olumlu yönde etkiler. Yüzme dersleri sırasında fizikten biyolojiye mantıktan matematiğe kadar birçok alanda teorik olarak verilen eğitimleri uygulamayla desteklemek mümkün. Örneğin okullara özel yüzme dersiyle küçükler; basınç, kaldırma kuvveti, direnç gibi birçok konuyu eğlenerek öğrenebilir.
  •       Kreşte yüzme dersi almak küçüklerin hem fizyolojik hem de psikolojik gelişimi açısından son derece destekleyicidir. Yüzerken tüm kas gruplarını ayrı ayrı ve bir arada uyum içinde kullanmayı öğrenen çocuklar, düzenli çalışmalarla yüzücü vücudu denilen sağlıklı ve fit görünüme sahip olabilir. Tek başına başarmanın yanı sıra sınıf arkadaşlarıyla suda grup çalışmaları yapan küçükler; yardımlaşma, hoşgörü, empati gibi duyguları da kazanır.

Okul çağlarında yüzme dersi almanın en büyük getirilerinden biri de küçüklerin kendi güvenliğini sağlayabilmeyi öğrenmesidir. Küçük bir su birikintisinin bile zaman zaman tehlike yaratabileceği hesaba katıldığında çocukların yalnızca tatillerde değil günlük hayatında da güvende olabilmesi için yüzme eğitimi oldukça elzemdir. Siz de öğrencilerinizin her koşulda bir adım önde ve güvende olması için okulunuzu bize, çocuklarınızı akademisyen yüzme hocalarımıza emanet edebilirsiniz.

Okula Özel Özel Yüzme Dersiyle Öğrencilerinize Değer Katın

Okullara özel yüzme dersi, yalnızca küçüklerin değil eğitim kurumlarının da diğerleri arasında bir adım önde olmasını sağlayan koşullardan. Okul çağlarında yüzme dersi almanın en büyük getirilerinden biri de küçüklerin kendi güvenliğini sağlayabilmeyi öğrenmesidir.En değerlisi için en iyisini arayan anne babaların seçim aşamasında belirleyici unsurların başında gelen yüzme dersi, okulunuza artı değer katacak. Teorik derslerinizle öğrencilerinizi akademik hayata hazırlarken yüzme eğitimiyle de onların güvenliğini, mutluluğunu ve sağlıklı gelişimini garantileyebilirsiniz.

Öğrencilerinize yüzme dersi gibi karşı koyulmaz bir aktivite sunmak için okulunuzun havuza sahip olmasına da gerek yok. Havuzu bulunmayan kreş, ilkokul, ortaokul ve liseler için modern, güvenli ve profesyonel havuzumuzu kurumsal anlaşmalarla haftanın belli günlerinde derse açıyoruz. Havuzu bulunan okullar için de alanında uzman akademisyenlerimizle yerinde eğitim imkânı sunuyoruz. Üstelik okullara özel yüzme dersi sırasında yanınızda herhangi bir ekipman bulundurmanıza da gerek yok. Hem özel hem de devlet okulları için sunduğumuz derslerimiz için araç gereç tedariği sağlıyoruz. Siz de 3-17 yaş arasındaki tüm öğrencilerinize hayat kurtarmasının yanı sıra keyifli ve eğitici bir aktivite sunmak istiyorsanız İnan Yüzme’de buluşalım!