Eryaman’da Kadın Hocadan Ders Alabileceğiniz Yüzme Kursu

Yaz denince sizin de aklınıza deniz, kum, güneş geliyorsa bizdensiniz! Hele bir de yüzmek için yazın gelmesini beklemek istemeyenlerdenseniz suyun tadını çıkarmak için harika bir fikrimiz var: Kadın hocadan yüzme dersi almak!

ankara-kadın-yuzme-hocasi

Yüzmeyi hiç bilmiyor veya su korkusu yaşıyorsanız uzman birinden eğitim almanın kıymetini ancak bu adımı attığınızda anlayabilirsiniz. Zira yüzme, su korkusu yaşayanlar veya yaşı ilerlediği için artık öğrenemeyeceğini düşünenler için su birikintilerinde çabalayarak edinilecek bir yeti değil. Aksine yaşınız kaç olursa olsun uzmanlar eşliğinde su korkunuzu aşabilir, yüzmeyi tam anlamıyla öğrenebilirsiniz.

Çalışma hayatı, okul, ev işleri gibi birçok koşul sizi kendinizden ve yapmayı sevdiğiniz aktivitelerden uzaklaştırmış olabilir. Ancak bu kez kendinize vakit ayırmanız için sizi kimse durduramaz! Boş vakitlerinizde kendinize artı değer kazandıracak bir hobi edinirken tüm günün stres ve yorgunluğundan arınmak istiyorsanız yüzmek için yaratılmışsınız. Üstelik kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bir ortam arıyorsanız kadın hocadan yüzme dersi almak gibi bir şansınız da var. Alanında uzman ve akademisyen kadın hocalar eşliğinde varsa su korkunuzu yenebilir, yüzmeyi yıllardan beri biliyormuşçasına detaylı ve iyi öğrenebilirsiniz.

Yüzme Hocanı Kendin Seç!

Yüzmenin her yaş ve kesim için fizyolojik ve psikolojik faydaları saymakla bitmez. Üstelik kaygı bozukluğundan omurilik rahatsızlıklarına kadar birçok durum için yüzmenin doktorlar tarafından da önerildiğini biliyoruz. Dilerseniz yüzmenin bize neler kazandırabileceğine daha detaylı bakalım.

 • Kilo kontrolü sürecinde hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktiviteye ihtiyaç duyuyorsanız yüzme en iyisi diyebiliriz. Tüm kas gruplarını ve eklemleri bir arada veya ayrı ayrı çalıştırma olanağı sunan yüzme aktivitesiyle birçok salon sporuna nazaran daha fazla kalori yakabilirsiniz.
 • Son derece yüksek bir dirence sahip olan suyun içerisinde çeşitli hareketler yapmaya çalışmak vücudunuzun sınırlarını zorlamanızı ve kas kütlenizi artırmanızı sağlar.
 • Yüzmek, kan dolaşımını artırdığı gibi kalp sağlığını da koruyan aktivitelerin başında geliyor.
 • Eklemlerin hareket açısını ve vücut esnekliğini artırmak için yüzme aktivitesi sıkça önerilir.
 • Yüzme; kas, eklem ve kemik problemleri yaşayanlar için uzmanlar tarafından sıkça önerilen tedaviye yardımcı bir spordur.
 • Yüzerken ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi depolanan yağlardan sağlarız. Böylece diğer salon sporlarına nazaran 3-5 kat daha fazla yağ yakarak kolesterol seviyemizi de dengede tutabiliriz.
 • Yüzme havuzumuzu ziyaret ederseniz tüm kursiyerlerimizin derslerinden yüzlerinde kocaman bir gülümsemeyle ayrıldığına şahit olabilirsiniz. Zira yüzme, stres seviyesini azaltırken seratonin hormonunun birkaç kat daha fazla salgılanmasını sağlayan başlıca sporlardan biri.

Bu denli faydası olan bir sporu sadece yaz aylarına ertelemek biraz haksızlık değil mi sizce de? Üstelik sağlıklı bir yaşam ve fit bir vücut için yüzmeyi bir rutin hâline getirmek varken… Yalnızca günün stres ve yorgunluğundan arınmak için bile yüzmeyi günlük rutininize dâhil etmek istiyor ama eğitmen seçimi noktasında kararsız kalıyorsanız bir fikrimiz var: İnan Yüzme havuzumuzda hocanızı kendiniz seçebilirsiniz! Peki İnan Yüzme Kursu olarak biz size neler sunuyoruz?

 • Kadın hocadan grup veya birebir yüzme dersi
 • Bireysel olarak düzenlenen sizin günlük akışınıza uygun kurs programı
 • Sağlık sorunları yaşayanlar için alanında uzman eğitmenlerden özel eğitim süreçleri
 • Yetenek sınavlarına hazırlananlara özel ve detaylı eğitim
 • Yüzme yeteneğini geliştirmek isteyenlere kurbağa ve kelebek gibi stil öğrenme dersleri

Yüzme öğrenmeyi kendiniz için bir tabu hâline getirdiyseniz bu savaşı tek başınıza vermeniz pek de mümkün olmayabilir. Ancak öğretmeninizi kendinizin seçebileceği güvenli ve profesyonel bir ortamda tabuları yıkmak, yapboz yapmak kadar kolay!

Eryaman’da Kadın Yüzme Hocalarıyla Eğitim Veren En İyi Havuzu Keşfedin

Yaz ayları yaklaşırken hemen hemen herkesin eğlence ve huzur dolu bir tatil planı yaptığı kesin. Bir de yaz kış demeden yüzmenin ve suyun tadını çıkarmaktan kendini alıkoyamayanlar var. Siz de mevsim ne olursa olsun yaparken ruhunuzu rahatlatacak, bedeninizi güçlendirecek bir aktivite arayışındaysanız yüzmeyi öğrenmenin veya bu becerinizi geliştirmenin tam zamanı. “Benim için zamanı geçti, ben suda eğlenenleri izleyerek dinleniyorum.” demeyin, gelin tabularınızı birlikte yıkalım. Zira İnan Yüzme Kursu’nda yaşı ya da kimliği ne olursa olsun öğrencilerimiz için zamanı durdurmak gibi bir gücümüz var!

Yaşınız, mesleğiniz, eğitiminiz, kimliğiniz ne olursa olsun yüzmeyi öğrenmek için geç değil. Yüzme havuzumuzda 7’den 70’e kadar her yaştan bireye ve hatta bebeklere suyla barışmayı öğretiyoruz. Üstelik hocanızı seçebileceğiniz, sağlıklı, güvenli ve her açıdan donanımlı bir ortam sunarak… Kadın veya erkek alanında uzman yüzme hocalarımızla kendi boş vakitlerinize uygun bir program çıkararak rutinlerinizi de ertelemek zorunda değilsiniz. Kadın hocadan yüzme dersi alırken boş vakitlerinizi kendinize artı değer katacak eğlenceli, dinlendirici ve sağlıklı bir uğraşla değerlendirebilirsiniz. Siz de yaz tatillerinde tüm sevdiklerinizle bir arada olabileceğiniz bir tatilin hayalini kuruyorsanız yüzme havuzumuza gelebilir veya iletişim numaralarımız üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.