Neden Özel Yüzme Dersi Almalısınız?

Yüzme sporu, tüm kas gruplarının mükemmel bir koordinasyon içinde çalıştığı tam bir uyum işi. Ancak biz bu işe zaten doğuştan idmanlıyız. Yalnızca yürürken bile yüz kaslarımızdan omurgamıza kadar vücudumuzun tüm elemanlarını bir arada veya ayrı ayrı çalıştırıyoruz. Çoğu zaman istemsiz gerçekleşen bu hareketler örüntüsü, yüzme sporunda da benzer bir şekilde işler. Ancak bu kez, yürürken istemsiz yapılan kas koordinasyonun daha teknik ve bilinçli şekilde gerçekleşmesi gerek. İşte tam da bu nedenle yüzmenin su birikintilerinde çabalayarak değil, uzmanlar eşliğinde güvenli bir ortamda öğrenilmesi öneriliyor.

Sevdiklerinizle kurduğunuz yaz tatili hayallerinde kendinizi nerede konumlandırıyorsunuz? Onlarla birlikte suda eğlenirken mi, yoksa sıcak güneşin altında uzaktan sevdiklerinizi izlerken mi? Yüzmeyi çok da iyi bilmediğinizi düşünüyorsanız sığ sularda eğlenseniz bile içinizin rahat etmeyeceğinin farkındayız. Bu yaz tatilini karadan izlemek yerine eğlenceye dâhil olmak istiyorsanız yüzme özel derslerimiz için sizleri bekliyoruz. İşin uzmanlarından yüzmeyi öğrenirken kendinize keyifli bir hobi edinmek için akademisyen eğitmenlerimizden özel yüzme kursu alabilirsiniz.

Daha Sağlıklı ve Güvenli Bir Yaşam için Bu Kez Kendinize Vakit Ayırın

Yaz tatili denildiğinde çoğu kişinin aklına kendini masmavi sulara bırakmak gelecektir. Ancak yüzme sporunu sadece sıcak mevsimlerle sınırlamak biraz haksızlık değil mi? Üstelik fit bir vücut kazanmaktan omurga sağlığını korumaya kadar sayısız faydası varken. Yüzmenin bebeklik çağlarından itibaren insanların fiziksel ve psikolojik gelişimi üzerinde faydaları saymakla bitmez. Ancak biz yine de birebir yüzme kursuyla rahatlıkla edinebileceğiniz bu benzersiz yeteneğin getirilerinden birkaçına göz atalım.

  • Beslenme düzeninden ağır sporlara kadar çoğu yöntemi denediniz ama yine de kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Cevabınız “Evet” ise size eğlenerek yağ yakmanın sırrını verebiliriz. Enerji için vücutta depolanan yağların aktif şekilde kullanıma geçtiği yüzmeyle diğer spor türlerinden birkaç kat daha hızlı kilo verebilirsiniz. Üstelik yüzerken harcanan yağlar sayesinde kolesterol seviyenizi de dengede tutmanız mümkün.
  • Sabahları uykunuzu alamamış ve yorgun şekilde uyanıyorsanız derin uykuya kolayca geçebilmek için yüzmeyi hayatınızın bir parçası hâline getirebilirsiniz. Yüzerken yorulan bedeninizin ve zihninizin derin uykuya ne kadar kolay geçtiğini gördüğünüzde bize hak vereceksiniz.
  • Havuzumuzu ziyaret ederseniz yüzme özel derslerimizden çıkan her öğrencinin yüzünde kocaman bir gülümseme olduğunu görebilirsiniz; çünkü, yüzmenin mutlulukla doğrudan ilgisi var!

Profesyonel yüzücüler üzerinde yapılan bir araştırmayla yüzmenin seratonin hormonunun miktarını artırdığı ve stres seviyesini düşürdüğü kanıtlanmış.

  • Kronik yorgunluk, eklem ve kas ağrıları gibi gün boyu huzursuz hissetmeye neden olan birçok problem için yüzme, uzmanlar tarafından da öneriliyor. Eklem ağrılarını gidermenin yanı sıra kasları güçlendirmek ve vücuda esneklik kazandırmak için yüzmeye başlamanın tam zamanı.
  • Yüzmenin akciğer kapasitesini genişlettiği ve kan akışını hızlandırdığı artık herkes tarafından biliniyor. Bu açıdan siz de kalp sağlığınızı korumak için yüzmeyi hayatınızın bir parçası hâline getirebilirsiniz.

Yüzmenin faydalarından biri de fit ve sağlıklı bir yüzücü vücuduna sahip olmak. Aynaya baktığınızda kendinizi nasıl görmek isterdiniz? Sağlıklı, fit, başarılı ya da özgüvenli mi? Hem temel becerileri hem de yüzme stillerini öğrenerek her koşulda kendi güvenliğinizi sağlayabilmenin yanında fit bir vücuda ve sağlam bir kişiliğe sahip olabilirsiniz.

Farklı Yaş Grupları için Özel Kurs Seçenekleri

Yaz ayları yaklaşırken hemen hemen hepimizin hayalini kurduğu uzun tatillerin olmazsa olmazı deniz. Hatta çoğumuz için yaz; deniz, kum güneş demek. Bu üçlüyü bir arada bulup manzaraya uzaktan bakmak da pek keyifli olmaz tabii. Bu yaz denizin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız yüzme özel derslerimizle tatil eğlencesini erkenden yaşayabilirsiniz. Üstelik alanında uzman eğitmenlerimizle sunduğumuz yüzme derslerimizde tüm aile bireylerinin yeri ayrı. Yetişkinler, çocuklar ve bebekler için ayrı gruplar ve özel dersler hâlinde tasarladığımız kurs programlarımız sayesinde kaç yaşında olursanız olun yüzmeyi öğrenmek için vakit hiç de geç değil.

Çocuklarınızın geleceği için hem eğlenceli hem de eğitici bir adım atmayı planlıyorsanız yüzme özel dersleri oldukça avantajlı. Bebek yüzme özel derslerine 6-48 aylık çocuklarınızı rahatlıkla gönderebilirsiniz. Aynı zamanda okul çağındaki küçüklerin de özel derslerle eğlenerek yüzmeyi öğrenmesi oldukça kolay. Üstelik 7 yaşından itibaren kurslarımızda küçükleri lisanslı birer sporcu hâline getirmek için özel olarak takip ediyoruz. İnan Yüzme Kursu Ankara olarak küçükleri bir tarafta hayata profesyonel şekilde hazırlarken diğer yandan da yetişkinler için sağlıklı ve keyifli bir hobi imkânı sunuyoruz. 70 yaşına kadar olan yetişkin özel derslerimizle temel becerileri ve yüzme stillerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Eryaman İnan Yüzme Kursunda İşin Uzmanlarından Profesyonel Eğitim

Ankara’da yüzme dersi alabileceğiniz nitelikli bir havuz arıyorsanız kapılarımız size her daim açık. Alanında uzman eğitmenlerimizle farklı yaş grupları için düzenlediğimiz derslerimiz sayesinde yaz tatillerini planlarken aklınızı kurcalayan yalnızca valizinize koyacaklarınız olsun. Suyun tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan temel ve profesyonel bilgileri ise bize bırakın.

Kursumuzda yüzme bilginize göre birebir özel derslerimizin programını başlangıç, orta ve ileri gibi farklı seviyelerde hazırlıyoruz; çünkü, suda geçirdiğiniz her dakikanız bizim için de kıymetli! Kursiyerlerin her birine özel hazırlanan programlarla yüzmeyi hiç bilmeyenler de suyla arası iyi olup stil öğrenmek isteyenler de su üzerinde durabilme, serbest ve stil yüzme gibi birçok konuda kendini geliştirebiliyor.

İnan Yüzme Kursu olarak her koşulda kendi güvenliğini tek başına sağlayabilmeyi ve yaz tatillerinin tadını çıkarmayı hedefleyen herkese özel ders imkânı sunuyoruz. Üstelik yüzme özel dersinizi almak için belli tarihlere bağlı kalmanıza da gerek yok. Özel derslerin işleneceği tarihler, eğitmenler ve öğrenciler arasında kararlaştırılıyor. Böylece boş vakitlerinizi yaşamınıza artı değer katabilecek bir beceriyi uzmanlar eşliğinde kazanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ankara özel yüzme dersi almak için bizimle iletişime geçebilir, yaz tatiline İnan Yüzme profesyonelleri eşliğinde keyifli seanslarla hazırlanabilirsiniz.