Çocuk Yüzme Kursu ve Faydaları

Bir ebeveyn olarak çocuklarınız için her zaman en iyisini istediğinizden eminiz. Hatta bu enleri arama çabanızın bebeğiniz henüz anne karnındayken başladığının da farkındayız. Modern danslar, enstrümanlar, dil eğitimleri… Uzak Doğu sporları, çocuk yüzme kursu ve dahası… Bu baş döndürücü araştırma sürecinde sizi en çok hangisi mutlu eder? Pek çok anne baba gibi hepsinde aklınız kalacaktır. Size seçiminizi kolaylaştıracak küçük bir sır verelim: Erken yaşta yüzme eğitimi almak, çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimi için son derece faydalı! Üstelik erken yaşlarda başlanan çocuk yüzme kursu onlar için oldukça faydalı. Karar verme mekanizmasından kalp sağlığına kadar birçok gelişim alanında etkili olduğu biliniyor. Yüzmenin faydaları ve çocuk yüzme kursuyla alakalı merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eryaman çocuk yüzme kursu

Özgüvenli ve Sağlıklı Bireyler Yetiştirmek için Çocuk Yüzme Eğitimi

Su korkusu, daha önce yaşanılan kötü deneyimler, kontrolü kaybetme endişesi ve daha birçoğu yıllar geçtikçe yüzmeyi öğrenmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle uzmanlar, yüzmenin henüz çocukluk çağlarında öğrenilmesini öneriyor.

Çocukların yüzmeyi öğrenmesini neler mi kolaylaştırıyor?

  • Öğrenmeye açıklık
  • Anne karnında alışılan ortam koşulları
  • Oyun içinde olma hissi

Çocuklar için yüzmeyi erken yaşlarda öğrenmenin faydaları ise saymakla bitmez. Birkaç maddeyle çocuklarınızı neden çocuk yüzme kursuna göndermeniz gerektiğini anlatmaya çalışalım.

  • Yüzmeyi henüz küçük yaşlarda öğrenmek, boğulma riskini minimuma indirir.
  • Yeme problemi olan küçüklere çocuk yüzme dersi aldırmak, basit iştah açma yöntemlerinin başında geliyor. Yüzerken eğlenen ve yorulan çocuklarda yeme bozuklukları kendiliğinden ortadan kalkıyor. Yüzmek, iştahı açtığı gibi fazla yeme nedeniyle ortaya çıkabilen obezite riskinin de önüne geçebilir. Su içerisinde hareket etmeye çalışırken mükemmel düzeyde enerji harcamaya neden olur. Yani yüzerek dengeli ve sağlıklı yaşamak çocuk oyuncağı diyebiliriz.
  • Yüzme kurslarında hem eğlenen hem de enerjisini atan çocukların uyku problemleri de azalıyor.
  • Yüzmeyi küçük yaşlarda öğrenmenin büyük artılarından biri de güzel ve sağlıklı bir yüzücü vücudu kazanmak! Yüzmek düz kaslar olmak üzere kas ve iskelet sistemini olumlu yönde etkiler. Fit bir vücuda ve sağlıklı omurgaya sahip olmak için birebirdir.
  • Yüzerken sindirim, solunum ve dolaşım sistemlerinin de çok iyi düzeyde çalıştığını biliyoruz. Özellikle kan dolaşımını hızlandırmak ve kalp sağlığını korumak için yüzme eğitimi son derece faydalı.
  • Yüzme, sadece el ve ayak çırpmadan ibaret bir aktivite değil. Yüzerken vücudunuzdaki en ufağından en genişine kadar tüm kaslarınız mükemmel bir uyum içinde çalışır. Küçük yaşlarda yüzmeye başlamak ise kasları güçlendirmek ve herhangi bir aktivite sırasında sakatlanma riskini en aza indirmek için oldukça etkilidir.
  • Çocuklar için yüzme kursu yalnızca bir spor değil eğlenceyle öğrenme ortamıdır. Özellikle okul çağlarındaki küçüklerin basıncı, kaldırma kuvvetini ve karşı kuvveti deneyimle öğrenebileceği eğlenceli bir ortam yaratır.

Yüzme aktivitesi, çocukların yalnızca fiziksel gelişimine değil bilişsel süreçlerine de son derece faydalı.

Özellikle ebeveynlerine bağımlı ve özgüvensiz bireyler yetiştirmemek için tek başına hareket edebilme yetisi yüzme aktivitesiyle kazandırılabilir. Suda tek başına hareket etmeyi başaran küçükler; özgüvenli, karar verme yetisi güçlü, bağımsız ve öğrenmeye açık bireyler olmanın basamaklarını yaşıtlarından daha hızlı adımlayabilir. Ayrıca çocuk yaşta yüzme öğrenmek; iletişim becerilerini, ekip çalışmasına yatkınlığı ve psikolojik direnç seviyesini artırmak için de birebirdir. Siz de en değerlinizin gelişim süreçlerini desteklerken eğlenebileceği bir ortam yaratmak için Eryaman’da yüzme çocuk yüzme havuzu arıyorsanız kapılarımız sizlere her zaman açık!

En Değerliniz İşin Profesyonellerine Emanet

Çocuklarının gelişim süreçlerini büyük bir ilgiyle takip eden anne babalar, onların eğlenirken gelişebileceği aktiviteleri sıkça araştırır. Özgüvenli ve sağlıklı düşünebilen bireyler yetiştirebilmek için gözde aktivitelerin başında ise yüzme eğitimi gelir. Üstelik vücut esnekliği, öğrenmeye açıklık ve anne karnından alışılmış olan ortam koşulları sayesinde yüzme becerisini küçük yaşlarda edinmenin kolaylığı ise tartışılmaz. Buna bir de işin profesyonelleriyle ve akranlarla eğlence eklendiğinde küçüklerin kurs saatlerini dört gözle bekleyeceğinden şüphemiz yok.

Yaz tatillerinde tüm sevdiklerinizle suda özgürce eğlenmek istiyorsanız çocuklarınıza yüzme eğitimi aldırmanın tam zamanı! Çocuğunuzun yüzmeyi her detayıyla öğrenebilmesi için İnan Yüzme Kursu uzman eğitmenleriyle yanınızda. Uzmanlarımızdan en değerliniz için 5 buçuk yaşından itibaren grup dersleri alabilirsiniz. Eryaman’da çocuk yüzme uzmanlarımızla sunduğumuz grup derslerimiz sayesinde kreşlere ve okullara da artı değer katıyoruz. En değerlinizin arkadaşlarıyla eğlenirken yüzmeyi öğrendiğini sosyalleşerek daha hızlı gelişim gösterdiğini düşünün. Tam donanımlı yüzme havuzumuz ve eğitmenlerimiz sayesinde çocuklarınızın küçük yüzücüler hâline gelmesi hayal değil!

Siz de Eryaman’da çocuk yüzme kursu arıyorsanız sevdiklerinizi alanında uzmanlaşmış eğitmenlerimize emanet edebilirsiniz.